Dlaczego mój okres zniknął?

Witam mam taki problem nie mam okresu tak jakby zanikł w ciąży na pewno nie jestem i wogóle juz wczesniej nie miałam regularnych miesiaczek ale jakos zawsze byl a teraz zaczełam odzywiac sie zdrowo nie jem słodyczy tylko jem wartosciowe produkty kasze orzechy chude mieso ryby i nic anemi i tarczycy nie mam bo miałam badane

Witam serdecznie,

dobrze, że nie ma Pani anemii, jeżeli chodzi o tarczycę to zapewne ją Pani ma tylko że miała Pani na myśli dobre wynik badań :)
Zastanawiam się ile czasu spóźnia się u Pani okres? Jeżeli to jest kilka dni to nie ma się co obawiać bo przy zmianie diety to dość częste. Trzeba cierpliwie poczekać. Jeżeli zaś okres nie pojawi się przez dłuższy czas koniecznie należy prześledzić Pani dietę czy oby na pewno jest zdrowa, pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Nie może Pani zjadać mniej kcal niż wskazuje na to PODSTAWOWA przemiana materii. w innym razie głodzi Pani swój organizm a to może skutkować zaburzeniami hormonalnymi.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk