Dlaczego mój organizm potrzebuje tyle snu?

Witam mam problem generalnie związany ze snem w nocy spie około ( 6-8 godzin ) i rano idę do pracy gdy z niej wracam czuję se mój organizm jest strasznie zmęczony oczy mi się zamykają i kładę się "zdrzemnąć " np od 15:30 do 21:30 wstaje idę coś zjeść i znowu kiedy się poloze usypiam i tak jest praktycznie codziennie mam z tym problemy bo mój partner uważa że jestem leniem i kiedyś nie poradzę sobie w zyciu bo cały czas będę spać( 15 / 16 na dobę ) jestem nerwowa i impulsywna jezelibyobma znacz

Witam, proszę zwrócić się do lekarza. Nadmierna senność, hipersomnie, może mieć wiele przyczyn: choroby somatyczne - ciśnienie, cukrzyca, choroby nerek, wątroby, przewlekłe stany zapalne, niedokrwistość-anemia, bezdech senny, neurologiczne. Przesyłam link do artykułu: http://psychiatria.mp.pl/bezsennosc/71407,hipersomnie-nadmierna-sennosc
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień Dobry Pani,

Sugeruję konsultację w Poradni zaburzeń snu.
O skierowanie do Poradni, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu ( w ramach NFZ-tu).

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

Witam, proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu uzyskania skierowań na różnego rodzaju badania mogące ustalić przyczynę Pani senności. Jako, że mogą one być bardzo różne nie możemy ustalić tego na tym forum, a nie ma co "gdybać" wzbudzając Pani dodatkowy niepokój. Pozdrawiam, Monika