Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Witam, bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo przyczyn może być bardzo wiele. Posłużę się jednak pewną refleksją, że życie jest łatwiejsze, jeśli mamy kogoś winnego - naszemu samopoczuciu, niepowodzeniu w pracy, braku pieniędzy, kłótniom itd. Mając "winnego" nie bierzemy odpowiedzialności za swoje życie i swoje wybory. Naprawdę łatwiej jest oskarżyć innych niż zastanowić się nad sobą - co zrobiłem nie tak lub czego nie zrobiłem, co powiedziałem nie tak, jaki mam swój udział w tym niepowodzeniach czy awanturach. Autorefleksja jest pierwszym krokiem do zmiany, ale wymaga odwagi przyjrzenia się sobie. Myślę, że oczekiwała Pani bardziej konkretnej odpowiedzi, gdyż w tym pytaniu jest dużo rożnych emocji - Pani żal, złość i bezradność. Niech się Pani zaopiekuje tymi uczuciami. Pozdrawiam - Małgorzata Janusek Pracownia Psychoterapii "W dialogu"

0

Może tak został nauczony, by szukać winnych wokół siebie a nie w sobie? Może pani "dała mu na to przyzwolenie" swoimi zachowaniami. Może nie potrafi brać odpowiedzialności za swoje działania? Może.... Możliwości jest mnóstwo, niestety bez poznania waszej sytuacji dogłębniej nie można nic stwierdzić na pewno. To co jest jednak pewne to fakt,że może i powinna pani uświadamiać partnera kiedy panią obwinia i że się to pani nie podoba. Pozdrawiam

0

Witam serdecznie, Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Nie znam sytuacji, w jakiej się Państwo znajdują. Nie wiem jakie są Wasze relacje, jak wygląda komunikacja w związku, codzienne życie oraz jak długo jesteście razem itd. Bez znajomości wielu szczegółów ciężko w jakiś sposób pomóc Pani odpowiedzią na zadane pytanie. Nie chcę oceniać oraz stawiać jasnych wniosków, ponieważ nie taka jest moja rola. Jeżeli chciałaby Pani lepiej zrozumieć siebie bądź swoją obecną relację z partnerem to zapraszam na rozmowę indywidualną, która jest możliwa również przez SKYPE. Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska (psycholog, psychoterapeuta)

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety