Dlaczego mój partner często miewa gorsze dni, zły humor, a swoje problemy przenosi na nasz związek?

Witam, mam 20 lat. Mój problem polega na tym, że mój partner bardzo często miewa zły humor. Na początku naszego związku ostrzegał mnie, że może czasami mieć złe dni i że obawia się że ja mogę tego nie wytrzymać. Najgorsze jest to, że ja bardzo się staram żeby było jak najlepiej i nie ja jestem powodem tych jego "ciężkich dni". Bo to jest tak, że wieczorem wszystko jest ok, a nie raz już na drugi dzień coś jest nie tak, nie odzywa się do mnie, milczy, mówi, że jest zmęczony, że nie ma na nic ochoty i nie wiadomo skąd to się wzięło... Obiecałam mu, że będę cierpliwa i wytrzymam, ale jestem osobą bardzo wrażliwą i cierpię przez te jego złe dni, bo ja nie jestem niczemu winna, a zawsze mi się obrywa. Twierdzi, że to ja szukam sobie problemów, a ja naprawdę widzę, że coś jest nie tak. Przenosi wszystkie swoje niepowodzenia na nasz związek. Chciałabym mu pomóc, prosiłam go żeby do mnie dzwonił jak będzie miał jakiś problem, żeby się wyżalił a on nic, woli milczeć... Proszę mi coś poradzić...

Witam!

Złe samopoczucie partnera wpływa na Panią destrukcyjnie, szczególnie że on stara się przerzucać winę za swoje problemy na Panią. Jeśli partner ma tego rodzaju problemy i przeżywa co jakiś czas "złe dni", to powinien coś z tym zrobić - może udać się do psychologa, grupy wsparcia, na spotkanie z kolegami czy uprawiać sport/hobby, które poprawią mu nastrój. Natomiast on wybrał najprostsze wyjście - przenosi swoje frustracje na Panią, a Pani się na to godzi.
W związku bardzo ważne jest poszanowanie drugiej osoby oraz wzajemne dbanie o siebie. Pani partner zachowując się w ten sposób nie przejmuje się Pani odczuciami i samopoczuciem. Natomiast Pani za wszelką cenę chce mu pomóc. Proszę się zastanowić, czy on chce skorzystać z takiej pomocy.
Warto, żeby to Pani znalazła dla siebie pomoc, ponieważ obecna sytuacja w związku wpływa negatywnie na Panią. Partner mając "zły dzień" rozładowuje na Pani i Waszej relacji swoje trudne emocje i napięcie wewnętrzne. W tej sytuacji Pani też może zadbać o siebie. Warto skorzystać z pomocy innych osób - przyjaciół, psychologa, grup wsparcia czy telefonu zaufania. Wybór odpowiedniej dla Pani pomocy należy do Pani.

Pozdrawiam