Dlaczego mój partner nie ma ochoty na pieszczoty?

Jesteśmy ze sobą prawie rok. Na początku on nalegał na współżycie, lecz ja nie byłam pewna czy tego chcę. Gdy w końcu się zdecydowaliśmy, pękniecie gumki przerwało wszystko i do niczego nie doszło. Zostaliśmy przy pettingu, od tego wypadku przestał mówić o seksie - dlaczego? Oczywiście tłumaczy się pracą, że jest zmęczony i że nie ma siły - co ja mam z tym zrobić? Czasami wydaje mi się, że go nie podniecam, że nic go do mnie nie ciągnie. Proszę, pomóżcie mi, bo już nie wiem co mam myśleć ;(.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
O sprawach seksu należy rozmawiać otwarcie. Jest to bardzo trudne i często krępujące, lecz tylko w ten sposób będzie Pani miała szansę na poznanie przyczyn, które spowodowały niechęć partnera do współżycia. Warto, żeby powiedziała Pani o swoich obawach i uczuciach związanych z tym stanem rzeczy.
Partner może czuć opór przed współżyciem wywołany, np. lękiem przed ciążą. Dobrze byłoby zapytać go, co takiego spowodowało, że nie chce z Panią współżyć. Tylko od niego będzie mogła Pani dowiedzieć się, jakie są prawdziwe przyczyny jego obecnego zachowania.

Pozdrawiam