Dlaczego mój śluz ma ciemną barwę?

Witam. Mam 16 lat i pewien problem. Po miesiączce mój śluz nie ma przezroczystej, białawej barwy jak zawsze tylko taki jasnobrązowy. Przy jego wydzielaniu (już 6 dzień po okresie) nic mnie nie boli, nie swędzi. Martwi mnie tylko ten kolor. Proszę o odpowiedź.

16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisany objaw może sugerować opóźnione złuszczanie błony śluzowej macicy.
Wskazane byłoby wykonanie badania ginekologicznego i badań dodatkowych w celu wykluczenia innych przyczyn m.in. infekcyjnych.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, gdyż niemożliwe jest  jednoznaczne rozpoznanie bez badania pacjenta.

Redakcja abcZdrowie.pl