Dlaczego mój stolec ma dziwną konsystencję?

Witam. Zaobserwowałem że od dłuższego czasu mój stolec ma dziwną konsystencję a mianowicie jest luźny, porozrywany, koloru jasno brązowego. Najczęściej wypróżniam się rano po śniadaniu. Jednak gdy zdarzy mi się skorzystać z toalety po południu stolec jest prawidłowy. Miewam również gazy, często o nieprzyjemnym zapachu. Czasami po obiedzie przelewa mi się w brzuchu i po pewnym czasie muszę iść do toalety i wtedy stolec również jest bardzo luźny, czasami wręcz wodnisty. Proszę o radę. Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję obserwować czy ma to związek z jakimś konkretnym pokarmem? Albo zmiana diety? Czy sytuacja? Np stresem?