Dlaczego mój synek nie chce korzystać z nocnika?

Witam , mój synek 2lata i 7 miesięcy nie chce korzystać z nocnika. Próbowałam już chyba wszystkiego, sama siadałam na sedes i prosiłam żeby usiadł na swój nocnik. Sadzalam misie, tłumaczyłam, pokazywałam bajki o korzystaniu z nocnika, widział dzieci korzystające z nocnika, kupiłam mu zestaw książeczek o nocniku i czytałam mu zachęcałam, prosiłam , próbowałam zachęcić go przez zabawę. Efekt był taki że usiadł ale nic nie robił. Gdy tylko wstał uciekał gdzieś w ustronne miejsce i robił siku bądź kupę. Więc jeśli się chowa i robi to raczej czuję kiedy mu się chce. Kiedy ma tylko majtki a nie pampersy to sika w majtki a kupę wstrzymuje nawet do 7 dni , mokry pampers czy majtki kompletnie mu nie przeszkadzają. Ma dwa nocniki i nakładkę drugi nocnik sam wybierał mimo to na żaden aktualnie nie chce nawet usiąść. A jeśli już jakimś cudem usiądzie to i tak wstrzymuje. We wrześniu idzie do publicznego przedszkola gdzie wymagają aby dziecko korzystało z nocnika. Nie wiem już sama co robić proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję.

Proszę Pani
Podziwiam Pani starania i współczuje umęczonemu dziecku. Wydarzył się jakiś przypadek w takiej relacji Pani - syn i nocnik. Natłok informacji może powodować ze dziecko jest przemęczone i sfrustrowane, a poza tym jeżeli wstrzymuje wypróżnianie aż do 7 dni to jest bardzo niezdrowe i może zaowocować różnymi chorobami w starszym wieku synka. Proszę na razie się zdystansować pozwolić mu robić w pieluchy. Albo posadzić na sedes nakładając nakładkę tak jak dorośli. Można wykorzystać do pomocy tatę chłopca, czasami daje to dobre rezultaty. Ale proszę na razie zmniejszyć ciśnienie, dać odpoczać dziecku.
Pozdrawiam serdecznie
Alicja Jankowska