Dlaczego mój synek nie chce przespać całej nocy?

Mój synek ma 11 miesięcy rozwija się prawidłowo. Ostatnio jednak mamy mały problem ze spaniem. Jakiś czas temu odzwyczaiłam go od nocnego karmienia, nie było problemu - potrafił przespać całą noc, budząc się o 7 rano. Problem zaczął się, kiedy mały się rozchorował, ciężko było mu spać, więc brałam go do siebie do łóżka, ale po chorobie wszystko wróciło do normy. Ostatnie tygodnie są dla nas męczące. Jego plan dnia jest mniej więcej taki: o 7.00 pobudka, od 12.00 do 14.00 drzemka i potem 19.00 kąpiel, kolacja i spanie, w dzień dużo zabawy. Zasypia bez problemu, ale kiedy przychodzi godz 1.00 w nocy do 4.00 " walczę" z nim, żeby chciał spać, bój kończy się kiedy padam na twarz i biorę go do łóżka. Męża też to męczy, nie wysypia się, a wstaje o 4.40 do pracy. Próbowałam już chyba wszystkiego: picie, inne miejsce dla łóżeczka, z poduszka, bez poduszki, ale nic nie działa. Potrzebuje pomocy, jestem już bezsilna, naprawdę nie wiem co robić, żeby syn przesypiał całą noc i nie musiał spać z nami w łóżku.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Trudno powiedzieć, co jest przyczyną wybudzania się maluszka. Najprawdopodobniej jest to po prostu zwiększona aktywność, która jest wpisana w rozwój malucha. Warto uzbroić się w cierpliwość i w miarę możliwości odsypiać zarwane noce. Dobrze jest umówić się z mężem, kto kolejnej nocy zajmuje się maluchem, a kto może odespać, aby zając się malcem następnej nocy. Jeśli dziecko jest pogodne i domaga się zabawy, kontaktu z rodzicami to najlepszym rozwiązaniem jest przeczekanie takiego stanu rzeczy. Dobrze jest wyciszać maluszka, zachowując spokój, ponieważ emocje rodziców bardzo się dzieciom udzielają:)

Pozdrawiam