Dlaczego moja 3-letnia córka nie mówi?

Witam, mam taki problem, bo ona mało co mówi, tylko takie słowa, jak: mama, tata, pić, daj, ał. Dużo słów używa, których się nie rozumie, nuci kilka piosenek, używając swoich słów, najgorsze jest to, że mało reaguje na polecenia typu: przyjdź, patrz, podaj itp., nie pokazuje czego chce, trzeba się domyśleć, jak coś mocno chce lub nie chce, to piszczy, byliśmy u neurologa, ale nic jej nie jest pod tym względem.

Co dalej mamy robić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Dobrze jest przed udaniem się do specjalisty diagnozującego autyzm, zrobić dziecku kontrolne badanie słuchu, aby wykluczyć lub potwierdzić laryngologiczne podłoże trudności w rozwoju mowy. Audiogram i konsultacja z laryngologiem i audiologiem pozwolą kontynuować dalszą diagnostykę i prowadzić skuteczną terapię mowy oraz innych umiejętności.

Koniecznie proszę zrobić również badanie umiejętności rozwojowych u psychologa, ponieważ może okazać się, że dziewczynka wymaga wsparcia i terapii także w obrębie innych umiejętności.

Pozdrawiam

Witam. Już 2 letnie dzieci powinny wypowiadać około 300 słów i budować proste zdania. Pana Córeczka ma 3 lata, mówi pojedyncze słowa, albo używa słów, których się nie rozumie. Niepokojące jest to, iż dziewczynka mało reaguje nawet na proste polecenia, a jeśli czegoś chce - wymusza to piskiem, a nie wskazywaniem palcem. Sugerowałabym konsultację u logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/