Dlaczego moja 5-miesięczna córcia budzi się co godzinę w nocy?

Moja córcia budziła się raz, góra dwa razy w 3 miesiącu. W tej chwili budzi się co godzinkę. Jestem wykończona fizycznie i psychicznie... Od 3 tygodni podaję małej słoiczki i soczki z marchewką i jabłkiem. Od 3 miesiąca dokarmiam ją mlekiem modyfikowanym dość regularnie, gdyż od samego początku miałam mało pokarmu. W tej chwili mam już śladowe ilości mojego mleka. W ciągu dnia mała nie chce jeść z piersi w ogóle, czasami udaje mi się pokarmić ją raz czy dwa, ale pomlaszcze (w tym czasie gaworzy, zaczepia, śmieje się do mnie i rozgląda się w koło), tylko kilka razy i przestaje. Więc staram się jej podawać butlę, choć ogólnie mam wrażenie, że mała w ciągu dnia je niewiele. Czasami są to tylko 2-3 karmienia po kilkadziesiąt ml. Rzadko kiedy udaje jej się zjeść jednorazowo więcej niż 60-80 ml. Ale za to wieczorem zjada ok. 200 ml z butelki i przez całą noc zjada dość dużo. Wstaję do niej ok. 10 razy od 20 do 6-7 rano, z czego tylko góra dwa razy uda mi się ją zmylić smoczkiem. Co może być tego przyczyną? Chciałabym jeszcze wiedzieć, czy w tym wieku powinnam ją karmić przed czy po wieczornej kąpieli? Od 2 tygodnia życia mała miała straszne kolki, najpierw trwające prawie całe dnie, a potem ranne i wieczorne. Z kąpielą wyrabialiśmy się przed atakami, ale karmiliśmy ją dopiero, gdy atak mijał... i tak już zostało, że najpierw ją kąpiemy, a potem karmimy i przy butli zasypia.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Dziecko realizuje swoje potrzeby w zależności od indywidualnych upodobań. Wydaje mi się, że nie ma nic złego, w tym, że dziecko dostaje mleko po kąpieli;)
Warto spróbować dokarmiać maluszka w ciągu dnia częściej i oprócz mleka można już spróbować podawać np. puree z ziemniaków, pieczonych jabłek (poprawiają trawienie), słabe ziołowe herbatki np. z kopru włoskiego i rumianku.

Szkoda, że nie wspomniała pani, dlaczego maluch się budzi i jak się zachowuje: czy jest niespokojny, domaga się mleka, chce się bawić, bo wówczas zupełnie inne jest postępowanie;)

Pozdrawiam