Dlaczego moja 6-miesięczna córeczka słabo przybiera na wadze?

Witam, Moja córeczka 17 listopada skończy 6 miesięcy. Waga urodzeniowa - 3240 (spadek po 3 dobie 3070), przy wypisie - 3140, 1 miesiąc - 3850, 7 tydzień - 4400, 3 miesiące - 5320, 4 miesiące - 5880, 4,5 miesiąca - 5930!, 5 miesięcy - 6080!, 5,5 miesięca - 6210! Karmiona piersią po pierwszym ważeniu, zgodnie z zaleceniem co 2 godz. Karmiona jest piersią na żądanie - czyli w jej przypadku od 3 miesięcy w pierwszej fazie snu, gdyż normalnie nie chce piersi (wyrywa się, pręży). Od ostatniego tygodnia nawet ta metoda nie skutkuje. Po ukończeniu 3 miesiąca za zaleceniem pediatry, zaczęłam wprowadzć inne posiłki. Obecnie jada - rano - kaszka ryżowa na modifikowanym mleku około 80 ml, zupka jarzynowa 70 ml (słoiczki - peferuje jarzynową, najlepiej bez mięska o rzadkiej kosystencj), deserek 70 ml - podaję maksymalne ilości, jakie udaje mi się podać. W międzyczasie pierś. W nocy podczas snu podaję pierś co około 3/4 godz. Karmienie trwa około 5 min. A przybierać na wadze zaczęła jeszcze mniej.

Od początku często w trakcie karmienia piersią płakała. Na początku myślałam, że może to skutek pieczenia podczas oddawania moczu. Badania wykluczyły zapalenie pęcherza. Niedawno powtórzone badania (w tym posiew, morfologia, tsh, ob, Fe) - prawidłowe. Od około 2 miesięcy przebudza się z płaczem podczas drzemek (może zgaga?). Od samego początku często ulewała, po 3 miesiącu tak jakby łykała ulewaną treść. Butelki, pomimo usilnych starań, nie chce ssać. Stolec oddaje 2-3 razy dziennie, często twardy, czasami co drugi dzień. Dodatkowe informacje: hypitonia mięśniowa, w trakcie rehabilitacji, duże postępy. Apetytu jakby w ogóle nie miała. Pogodna. Proszę o pomoc!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam :)

Proszę porozmawiać z pediatrą, czy nie warto zrezygnować z mleka krowiego i jego substytutu, ponieważ maluszek może być na niego uczulony, co może wpływać na słabe przybieranie na wadze. Prosze również poprosić o badanie na przyswajalność glutenu. Trudności w przyswajaniu tego składnika wpływają na brak apetytu i słaby przyrost wagi.

Pozdrawiam