Dlaczego moja 9-miesięczna córeczka często budzi się w nocy?

Moja córeczka do ukończenia szóstego miesiąca przesypiała noce z 1 pobudką na jedzenie (karmię ją piersią). Od tego czasu budzi się w nocy bardzo często. Najpierw zaczęła budzić się 3-4 razy na jedzenie, ale nakarmiona i odłożona do łóżeczka ładnie spała. Teraz od jakiegoś miesiąca, półtora budzi się tak samo często, a czasami nawet co godzinę (niekoniecznie na jedzenie), ale nie potrafi zasnąć w łóżeczku. Płacze, krzyczy i uspokaja się dopiero wówczas, gdy weźmiemy ją do naszego łóżka. Z nami zasypia od razu i śpi spokojnie. Mam zatem pytanie, dlaczego tak się dzieje? Jak nauczyć małą samodzielnego spania w łóżeczku? Obawiam się, że córka przyzwyczai się do spania z nami i później będziemy mieć kłopot z „odstawieniem jej” do jej łóżeczka.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Z listu wynika, że maluszek rozwija się prawidłowo:) a niepokojące Panią zachowanie: pobudki w nocy i niechęć do spania w łóżeczku, to raczej efekt postępowania rodziców niż dziecka:)

Bardzo często zdarza się i jest to zrozumiałe, że maluszki chętniej zasypiają z mamą i tatą niż w swoim łóżeczku. W taki sposób realizują potrzebę bliskości, czułości i miłości:)

Zaczynają się buntować, jeśli rodzice postanawiają powrócić do sytuacji, aby dziecko zasypiało w swoim łóżeczku. Zachęcam do konsekwentnego odkładania córeczki do łóżeczka i usypianiu jej w nim, jeśli przeszkadza Państwu jej obecność w sypialni:)

Ważne, aby Wasze działanie było konsekwentne, jasne dla dziecka i abyście uzbroili się w cierpliwość, ponieważ maluszek może buntować się, krzycząc i płacząc, domagając się w ten sposób osiągnięcia swojego celu:)

Pozdrawiam