Dlaczego moja 9-miesięczna córka nie śpi całą noc?

Witam!

Mam problem z moją córeczką. Zasypia ok. 21. godziny, po wypiciu 21 ml mleka NAN, nie muszę jej nosić na rękach, czy śpiewać, zasypia w leżaczku, po czym zanoszę ją do łóżeczka. Tak śpi do 1. lub 2. w nocy i od tej godziny zaczyna się płacz, co jakieś 20 min. A to smoczek jej wypadł, a to uderzyła nóżką w szczebelki, a to chce jej się pić i tak dalej. Lecz kiedy wezmę ją do naszego łóżka, problem znika. Myślałam, że to następne zęby jej wychodzą, więc podałam jej lek przeciwbólowy w syropie, ale nic nie pomogło. Nie wiem, czy płacze z powodu głodu, czy coś jej jest. W dzień śpi po 1,5h lub po 2h, a na dworze nawet i 3h. Kiedyś budziła się tylko raz do jedzenia i spała do 6. rano. Z mężem nie dajemy juz rady, tym bardziej, że każde z nas pracuje i jesteśmy już wycieńczeni tym głośnym płaczem i niewygodą w łóżku. Nie wiem jak mam sprawdzić, co jej dolega.

Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Domyślam się, że możecie być Państwo wycieńczeni nieprzespanymi nocami, ale proszę uzbroić się w cierpliwość i zdać sobie sprawę, że zapotrzebowanie na sen i realizacja potrzeby snu u takich maluchów nie jest stałe i zależy od indywidualnych potrzeb dziecka. Być może maluszek budzi się w nocy szukając z Państwem kontaktu lub z powodu pragnienia czy głodu lub jest wyspane i domaga się od rodziców aktywności. Z przedstawionego przez Panią opisu może wynikać to pierwsze - córeczka chętniej śpi z Państwem i wówczas jest spokojna. Jeśli spanie w jednym łóżku jest dla Państwa dokuczliwe, dobrze  jest wprowadzić  "trening spania", czyli nauczenie dziecka zasypiania i przesypiania nocy we własnym łóżeczku. Proponuję w związku z tym konsultację u psychologa dziecięcego, który pomoże opracować indywidualne zasady postępowania w trakcie wprowadzania zmian w zasypianiu i kontynuowaniu snu przez dziecko.

Pozdrawiam!