Dlaczego moja ciąża obumarła?

Witam mam 33 lata mam synka i starałam się  z mężem o drugie dziecko, bardzo się  ucieszyłam ze po 7 latach się  udało jednak przy drugiej wizycie byłam w 8 tygodniu mój lekarz stwierdził że nie słyszy serduszka więc płód jest obumarły i skierował mnie do szpitala na wyłyżeczkowanie.

Moje pytanie brzmi co mogło się  stać skoro wszystkie wyniki miałam bardzo dobre, nigdy nie chorowałam, pierwsze dziecko urodziłam siłami natury bez żadnych komplikacji, najbardziej dziwi mnie, że nawet nią mam żadnego krwawienia a ciąża jest obumarła . Bardzo proszę o dopowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Najczęstszą przyczyną poronień w pierwszych tygodniach ciąży jest choroba zarodka. Zarodki takie mają często poważne defekty genetyczne. Poronienie jest w takiej sytuacji mechanizmem obronnym organizmu. Innymi przyczynami mogą być zaburzenia hormonalne, zakażenia wirusowe, zmiany w obrębie narządów rodnych, a także niektóre choroby zakaźne. Wystąpienie obumarcia płodu nie musi wiązać się z krwawieniem.