Dlaczego moja córka tak często budzi się w nocy?

Witam, jestem mamą 9-miesięcznej Mai. Majka bardzo mało śpi w dzień, bo tak 2 razy po 40 minut. Później ze zmęczenia muszę położyć ją spać tak o 18.30, zanim dobrze uśnie, to się wierci, piszczy, że aż muszę ją na nowo usypiać. Potem budzi się co 1-2 godziny, popija trochę herbatki i zasypia. Tak o 2.00 daję jej kaszkę. Pobudkę robi o 5.30. W dzień jest wesołym i grzecznym dzieckiem. Dodam, że Majka nie ma jeszcze ani jednego zęba.

KOBIETA ponad rok temu

Witam;)

Trudno powiedzieć, co powoduje takie wybudzanie się maluszka. Może być spowodowane ząbkowaniem, a może po prostu zmianą rytmu spania i sygnalizowaniem swoich potrzeb: jedzenia, pragnienia, kontaktu z mamą. Zachęcam do obserwacji maluszka i uzbrojenia się w cierpliwość:)

Takie zachowanie dziecka jest wpisane w jego rozwój:)

Pozdrawiam