Dlaczego moja dziewczyna nie ma ochoty na seks?

Witam, moja dziewczyna nie ma w ogóle ochoty na seks. Problem jest o tyle duży że nawet nie daje się pocałować ani dotykać. Nasze relacje pozałóżkowe są naprawdę dobre, ale gdy chce się do niej "dobrać" wybucha nawet agresja. Więc zacząłem się jej pytać zanim zacznę cokolwiek robić czy mogę itd. Jesteśmy parą od 8 lat , nie była molestowana ani nie miała jakiś traumatycznych przeżyć jakoś od zawsze nie kręcił ją seks a z czasem zaczęło się to pogłębiać. Nigdy sama nie zainicjowała seksu.

Witam Pana. Sfera seksu tak jak inne sfery dotyczące bliskiej relacji jest bardzo związana z granicami. Każda bliskość wymaga jasnych i szanowanych granic. Proszę zwrócić uwagę na określenie, jakie Pan użył w swoim poście "dobrać". Czy to jest język szanujący granice bliskiej Pana osoby? Zdecydowanie nie. Napisał Pan, że za taką postawą i zachowaniem Pana partnerki nie stoją żadne traumatyczne zdarzenia. Czasem osoba, która ich doświadczyła sama ich nie pamięta. Być może to odpowiedni czas by udać się do specjalisty (np. seksuologa). Moim zdanie teraz najważniejsze jest to by właściwie rozumiał Pan to co dzieje się z Pana partnerką. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
Sprawa libido jest sprawą indywidualną każdego człowieka, jednakże może ono być stymulowane np.przez poziom hormonów w organizmie, lub różne sytuacje życiowe, których efektem jest napięcie, silny stres,odczuwane poczucie porażki lub po prostu niska samoocena. Czy Twoja partnerka stosuje leki antykoncepcyjne? Ich działanie może znacząco wpływać na jej libido. Najlepszym i najbardziej dojrzałym sposobem wyjaśnienia tej sytuacji będzie szczera rozmowa z nią, należy zapytać ją m. in. o jej oczekiwania seksualne, o jej uczucia wobec Ciebie, oraz o to co czuje kiedy próbujesz zainicjować zbliżenie. Pozdrawiam, Grzegorz Pożyczka

Witam
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Czasami do współżycia zniechęca
strach przed nieplanowaną ciążą.
Bardzo często obniżone libido
związane jest ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem
obniżonego nastroju może być również efektem
zmian hormonalnych zachodzących
w kobiecym organizmie.
Warto zrobić badanie poziomu hormonów tarczycy.
Osłabione libido może być również skutkiem ubocznym
przyjmowanych leków lub środków antykoncepcyjnych
Jedną z często występujących przyczyn
osłabionego libido są też kłótnie, niewyjaśnione
spory czy ukryty żal do partnera.
Barierę psychiczną stanowią też lęki, kompleksy,
zawiedziona miłość, nieprzyjemne
doświadczenia związane z inicjacją,
przykre doświadczenia z przeszłości.
Czasami unikanie współżycia jest jednym
z pierwszych objawów depresji.
Zachęcam do szczerej i życzliwej rozmowy z partnerką.
W ten sposób można wiele spraw wyjaśnić.
Jeżeli jednak problem tkwi głębiej, to zachęcam
do skorzystania z pomocy psychoterapeuty.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.

Gdyby chcieli Państwo porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje online, np. za pośrednictwem
komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

na popęd seksualny wpływ ma wiele czynników. Spośród tych odgrywających największą rolę można wyróżnić:
*poziom samooceny - być może Pana partnerka z jakiś powodów nie akceptuje swojego wyglądu, swojej seksualności,
*uwarunkowania biologiczne - poziom hormonów (być może przez przyjmowane leki, np. antykoncepcyjne środki hormonalne), ponadto istotna jest faza cyklu - wyższy poziom libido jest na początku cyklu niż przed miesiączką, ogólny temperament seksualny (warunkowany genetycznie)
*strach przed nieplanowaną ciążą
*przeszłe relacje rodzice - dziecko, nadmierne wymagania i rygorystyczne wychowywanie może powodować hamowanie potrzeb seksualnych u kobiet
*przeszłość seksualna - m.in. zabawy z okresu dziecięcego, molestowanie itp. - jest to tak intymna sfera, że bardzo rzadko osoba decyduje się na dzielenie tymi informacjami nawet z wieloletnim partnerem,
*relacja - podejście partnera, poczcie bezpieczeństwa, wsparcia, bliskość, pełnione role w związku, sposób inicjowania kontaktów seksualnych
*sprawy pozornie nie związane z seksem - obowiązki, zmęczenie, stres, przepracowanie, poziom zadowolenia z życia, osiągnięcia życiowe lub ich brak.

Rozmowa z partnerką w atmosferze miłości, zaufania i bezpieczeństwa może pomóc wiele wyjaśnić. Jeśli się to nie powiedzie proszę przemyśleć wizytę u specjalisty.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska