Dlaczego moja matka broni ciężarnej siostry?

Dzień dobry. Mam problem z moją matką. Otóż broni mojej siostry która ma 17 lat i jest w 7 miesiącu ciąży uważa ze jest biedna i poszkodowana A dziecko ma z chłopakiem który cały czas jest pijany. Wszystko jej kupuje i nawet mieszka w moim pokoju i ja nie mam do niego wstępu. Jest ona faworyzowana. Ja juz jestem dla matki nieważna nie pisze do mnie i nie dzwoni ( jestem na studiach ). Co mam zrobić w tej sytuacji bo czuję sie odrzucona dodam ze samą sie utrzymuje A matka mi w niczym nie pomaga.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że Pani mama jest przekonana, ze Pani sobie samodzielnie i świetnie radzi i zawsze poradzi.
Studiuje Pani, pracuje i sama się utrzymuje.

Pani mama tak skupiła się na obecnej sytuacji Pani siostry, że prawdopodobnie nie domyśla się, ze może Pani potrzebować jej uwagi i zainteresowania.

Z pewnością jest Pani dla niej ważna, być może nie potrafi tego okazywać.

W tej sytuacji nie pozostaje Pani nic innego, jak porozmawiać szczerze z mamą.
W rozmowie powiedzieć mamie, że czasami potrzebuje Pani jej obecności, zainteresowania, pomimo że jest Pani dorosła.

Szczerze zachęcam Panią również do zbliżenia się do siostry, do okazania jej zainteresowania i wsparcia, bo pewnie nie jest jej łatwo w tej sytuacji.

Małe kroki zainteresowania czynią cuda w czasem trudnych, ale bliskich relacjach.

Życzę Pani pięknej relacji z mamą i siostrą,
Irena Mielnik-Madej

Witam, z tego co Pani napisała zrozumiałam, że Pani siostra zaszła w ciążę w wieku 17 lat z chłopakiem który wciąż pije czyli sprawia wrażenie osoby nieodpowiedzianej. Siostra ze względu na sytuację zamieszkała w Pani pokoju. Ma Pani wrażenie że Pani mama poświęca się tylko siostrze. Czuje się Pani odrzucona i pewnie też trochę rozżalona. Proszę porozmawiać z mamą o swoich odczuciach. Pani mama martwi się o Pani siostrę bo jest w trudnej sytuacji. Być może dzięki rozmowie uda się Pani zwrócić jej uwagę że również potrzebna jest Pani bliskość mamy i jej uwaga. Pozdrawiam serdecznie