Dlaczego moja pierś po uderzeniu jest nabrzmiała, obolała i twarda?

Trzy dni temu uderzyłam się w pierś, tzn. brat przez przypadek mnie uderzył. Od wczoraj czuję. że pierś jest nabrzmiała, obolała i twarda. Nic pod nią nie wyczuwam i nie ma żadnej wydzieliny. Co powinnam zrobić? Poczekać, czy już udać się do lekarza?

Pomóżcie!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pierś może być po prostu stłuczona, stąd obrzęk i dolegliwości bólowe. Można stosować okłady z altacetu. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią w ciągu kilku dni, wtedy proszę zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie