Dlaczego moja terapia może nie przynosić efektów?

Chciałabym spytać dlaczego moja terapia nie przynosi efektów. Bo ja nie znam odpowiedzi na to pytanie. Chodzę do terapeuty od 9 lat. Pracowałam w nurcie psychoanalitycznym, psychodynamicznym, obecnie od 2 lat mam kolejnego terapeute i pracuje w nurcie poznawczo behawioralnym. Mam terapię z powodu fobii społecznej, lęków i nerwicy natrectw. Terapię polecił mi lekarz psychiatra, bo biorę leki od tych 9 lat ale one nie skutkują. Szczerze mówiąc terapeuta twierdzi że w trakcie terapii każdemu jego pacjentowi się poprawiło i nie wie z czego wynika brak poprawy u mnie. Nadal mam fobie i lęki oraz natrectwa, nie zmniejszyły się ani trochę. Dodam że zmienialam już terapeute a w tej chwili mam takiego którego polecił mi psychiatra. Czy ja już jestem skazana na cierpienie? Dodam że byłam też na oddziale dziennym i to też nie pomogło. Jak długo jeszcze będę musiała cierpieć?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień - bo to ma znaczenie.

Skuteczność terapii, jest zależna od otwartości, zaangażowania, otwartości i przede wszystkim od aktywnej współpracy z Terapeutą.
Jest to proces terapeutyczny, który trwa..., jednak fundamentalne znaczenie ma danie Sobie przyzwolenia na ten proces...

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605