Dlaczego moja waga idzie w górę po urodzeniu dziecka?

Urodzilam dziecko 3 miesuace temu nie karmie piersia od 4 tyg cwicze i mam zdrowa dieete zero slodycze i smieciowego jedzenia regularne pory jedzenia .Na silowni poce sie az milo ale niestety waga poszla o 2kg do przodu...co jest nie tak? Jest to bardzo demotywujace

W ciąży zapewne przytyła Pani. Kiedy waga wzrasta, nasze zapotrzebowanie kaloryczne również rośnie. Z drugiej strony po ciąży kobieta nadal jest pod wpływem hormonów, które mogą blokować proces odchudzania, kiedy nie dostosujemy energetyczności diety i intensywności treningów. Odrzucenie śmieciowego jedzenia i słodyczy oraz regularne posiłki i ruch fizyczny, to dobre kroki, teraz należy zadbać o prawidłowy dowóz energii i składników pokarmowych, aby osiągnąć swój cel dietetyczny. Jeśli po ustaleniu diety pod zapotrzebowanie nadal nie będzie efektów, to należy zastanowić się nad zmniejszeniem intensywności treningów. Zbyt wyczerpujące ćwiczenia mogą niekorzystnie wpływać np. na pracę tarczycy. Jeśli chce Pani gubić kilogramy pod kontrolą można zgłosić się do dietetyka. Pozdrawiam serdecznie.

Być może dieta nie dostarcza odpowiedniej ilości kalorii, co skutkuje zwolnieniem metabolizmu. Należy stosować dietę zgodną z zasadami zdrowego odżywiania, czyli:
- zrezygnować przekąsek typu paluszki, chipsy, fast food, napoje gazowane
- jeść 4-5 posiłków dziennie co 2-3 godziny, co chroni przed nagłym napadem głodu, nad którym ciężko zapanować
- dbać o różnorodność i estetykę posiłków, aby dostarczyć odpowiednią ilość substancji odżywczych, witamin i składników mineralnych
- unikać nadmiernych ilości tłuszczów (np. gotowanie na parze zamiast smażenia)
- spożywać zdrowe węglowodany, czyli zamienić białe pieczywo na ciemne, makarony białe na razowe, ryż biały na brązowy, dodać do codziennego jadłospisu płatki owsiane. Należy pamiętać, że produkty te są doskonałym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie.
- pić co najmniej 2 litry wody dziennie
- unikać soli - stosować zioła

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/