Dlaczego moja waga nie spada?

Mój skład ciała: waga 62kg, wzrost 175cm;woda 58%, 46,9 kg mięśnie (wynik wskazywał zbyt małą masę mięśni), 2,5kg kości, 16,7% (10,1 kg) tłuszczu. Zapotrzebowanie kcal 1467; 16 lat-wiek metaboliczny. Ćwiczę 3-4 razy w tygodniu spinning. Chciałabym się dowidzieć, dlaczego pomimo niedużej zawartości tłuszczu i mięśni w organizmie moja waga sporo wzrosła i nie jest niższa.

Witam serdecznie, przede wszystkim na wstępie muszę zaznaczyć, że masz prawidłową masę ciała i nie ma potrzeby jej obniżania. Zawartość tłuszczu na poziomie 10,1 kg jest zdecydowanie prawidłowa mieszcząca się w dolnej granicy normy.
Jeśli natomiast chodzi o pytania- nie wiem, czy rzeczywiście może tak być ponieważ nie mamy Twoich wyników do porównania wcześniejszych, ale podczas wykonywania ćwiczeń takich jak wspomniałaś często tak bywa że masa mięśniowa wzrasta w porównaniu z tym co było wcześniej, nam się wydaje, że tyjemy albo że stoimy w miejscu a tak naprawdę w organizmie dochodzi do powstawania mięśni i spalania tłuszczu. jeśli ulegnie spaleniu 1 kg tłuszczu i przybędzie 1 kg mięśni masa ciała się nie zmieni, lub wzrosnie, ale będzie to wzrost masy mięsniwej a nie niechcianej tkanki tłuszczowej. Drugim powodem wzrostu wagi może być to, że po prostu jesz zbyt kalorycznie w stosunku do zapotrzebowania, w konsekwencji nie dochodzi do spalania tłuszczu- cięzko to stwierdzić na podsatwie tych informacji, które podałaś gdyż nie wiem jak długo ćwiczysz oraz jak intensywne sa treningi.

pozdrawiam

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, musi Pani pamietac, ze intensywny sport bedzie rowniez zatrzymywal plyny w organizmie, ktore sa efektem budowy miesni. A co za tym idzie waga moze pojsc w gore. Aby wypowiedziec sie solidniej musialabym miec Pani pomiary z kilku etapow zycia - wtedy mozna cos wiecej powiedziec. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Po prostu dostarcza sobie Pani zbyt mało kalorii, przy zwiększonej aktywności fizycznej,tak myślę, proszę podać ile kalorii dziennie Pan spożywa.Pozdrawiam