Dlaczego moja waga się zatrzymała, chociaż wcześniej odchudzanie szło zgodnie z planem?

Witam, mam 19 lat, 181 cm wzrostu i odchudzam się od maja. Jak dotąd schudłem prawie 8 kg (ważyłem na początku 88 kg) i z tego jestem zadowolony, ale od około 3-4 tygodni kilogramy juz mi nie spadają. Przez ten cały okres odchudzania ważyłem się mniej więcej co tydzień, by widzieć, czy w ogóle są efekty. Przez większość czasu były i to bardzo motywowało do dalszej pracy. Ale jak już mówiłem, od około 3-4 tygodni nie schudłem ani 0,5 kg, a wręcz prawie 1 kg mi przybyło. I tu moje pytanie - dlaczego? Nie zmieniłem nic w sposobie odchudzania, a jednak wcześniej chudłem takim sposobem. Dlaczego teraz już nie? A sposobem na odchudzanie jest trening A6W plus jeżdzenie rowerem. Robię to tak, że najpierw wykonują trening A6W (trwa około 20 minut) a potem wsiadam na rower i jadę w trasę (średnio 60-70 min.). Takim oto sposobem schudłem te 8 kg, ale teraz mam zastój, mimo że nadal ćwiczę tak samo, dietę mam tą samą, ogólnie wszystko tak samo jak wcześniej, tyle że po prostu nie spadają mi juz kilogramy. Czym może to być spowodowane i co zrobić, by znów one spadały? Nie chcę już dużo schudnąć, bo głównie zależy mi na spaleniu tłuszczu z brzucha, a nadal dosyć tego jest, mimo ubytku 11 cm w obwodzie brzucha na wysokości pępka. 3-4 kg w ciągu 1,5 miesiąca chcialbym jeszcze stracic. Co robić? Pozdrawiam
19 LAT ponad rok temu

Witam,

zatrzymanie wagi to normalny proces w trakcie odchudzania i nie ma się czym martwić. Twój organizm potrzebuje czasu, aby dostosować się do obecnego trybu życia i mniejszej podaży kalorii, które spowodowało zmniejszenie przemiany materii, a w konsekwencji brak dalszej utraty masy ciała. Jest to w trakcie stosowania diety naturalne. Taki proces powinien trwać około 2 tygodni.

Twój plan treningu jest prawidłowy, tak trzymaj. Dodatkowo poczytaj na temat zdrowych nawyków żywieniowych i do nich się stosuj, nawet po zakończeniu diety. Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam