Dlaczego moja waga tak się waha?

Witam! Mam 15 lat i 171cm wzrostu. Ważyłam 60kg i uznałam że chcę schudnąć. Schudłam w 2 miesiące tak że ważyłam: rano 54,8kg wieczorem 55,5kg teraz moja waga waha się rano 55,5kg wieczorem 56,5kg Co jest nie tak ile mogę jeszcze schudnąć? proszę o pomoc!

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 18,83 i znajduje się blisko 25 percentyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie potrzebujesz (oraz nie powinnaś) stosować diety odchudzającej.
Postaw na zdrowe odżywianie - wybieraj produkty nisko przetworzone, naturalne - produkty zbożowe, mleko i jego przetwory, warzywa, owoce, mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych.

Wahania, które opisujesz są niewielkie i nie ma powodów do zmartwień. Zazwyczaj rano waży się mniej, a po całym dniu więcej - ze względu na spożyte posiłki/płyny oraz wydalanie. Nic złego się nie dzieje.

Postaraj się być aktywną, regularnie uprawiaj sport.

Pozdrawiam