Dlaczego moja waga tak wolno spada?

Waze 72 kg przy 162 cm.Od miesiaca przez pol godziny rano i 40 minut wieczorem cwicze. Nie jem slodyczy i przekasek. Jem regularne 3 posilki dziennie ktore skaldaja sie z malych porci i w miedzy czasie podjadam warzywa i owoce. Dziennie zjadam okolo 1500 kcal. Codziennie biore tabletki antykoncepcyjne. Ostatni posilek zjadam o 18.Moja waga to 1kg mniej w ciagu miesiaca. Nie chce sie poddac i chcialabym osiagnac 55 kg. Dlaczego moja waga tak wolno spada?

Dzień dobry :)

Na problemy ze zmniejszeniem masy ciała mogą mieć wpływ przyjmowane tabletki antykoncepcyjne. Ogromne znaczenie odgrywa tu również nieprawidłowy sposób odżywiania.
- Spożywa Pani 3 posiłki dziennie, gdzie przerwa między nimi może okazać się zbyt duża i powodować większe uczucie głodu. Najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie dodatkowego lekkiego posiłku lub nawet dwóch.
- Ostatni posiłek spożywa Pani o 18, a o której godzinie kładzie się Pani spać? Czy rzeczywiście jest to 20-21, czyli 2-3 godziny po posiłku?
- Podana kaloryczność (1500 kcal) może okazać się za mała, zwłaszcza, że sporo Pani ćwiczy. W sytuacji, kiedy organizm potrzebuje więcej energii niż dostaje z pożywieniem przestawia się na "tryb oszczędzania" czyli to co dostanie magazynuje w postaci tkanki tłuszczowej.

Zapraszam do indywidualnego kontaktu w celu dokładnego przeanalizowania Pani obecnego jadłospisu i wprowadzenia zmian niezbędnych do osiągnięcia zamierzonego celu.

Serdecznie pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA