Dlaczego moja żona słyszy głosy?

Witam, mam straszny problem: od trzech - czterech dni moja żona słyszy głosy, jest nieobecna, bardzo często nie docierają do niej moje słowa, jest jakby nieobecna. Cały czas mnie i osoby bliskie za wszystko przeprasza, a za parę minut jak się pytam za co mówi, że nie wie i nie wie co się z nią dzieje. Najgorsze jest to, że nie chce udać się do specjalisty. Powoli zamyka się w sobie i nie wychodzi nawet na dwór.

ponad rok temu

Witam,
Ważne jest co takiego wydarzyło się w ostatnich dniach w otoczeniu żony, co by mogło wpłynąć na taką zmianę zachowania. Jeżeli żona rzeczywiście słyszy głosy w swojej głowie, to sprawa jest na tyle poważna, że konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry.
Jeżeli partnerka stanowczo nie zgadza się na taką wizytę, to można zaproponować rozmowę z psychologiem lub nawet lekarzem internistą, który będzie mógł przeprowadzić wstępną diagnozę i ewentualnie spróbować namówić żonę na wizytę u innego rodzaju specjalisty.
Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk