Dlaczego moje ciało się mnie nie słucha?

Chciałabym wiedzieć co mi jest ponieważ czasami mam wrażenie ze coś robie nie z własnej woli np. Ktoś do mnie mówi żebym coś zrobiła a ja zamiast to zrobić to robie na żle.to tak jakby Moje ciało nie słuchało umysłu nie wiem czy to choroba i z kim się skonsultować?

Proponuję kontakt z psychoterapeutą. To kwestia Pani osobowości. Pani działanie ma charakter biernej agresji. Osoby stosujące ten mechanizm nie umieją wprost wyrażać swoich emocji i oczekiwań i czynią swoje działania wbrew oczekiwaniom.
To oczywiście może być nadinterpretacja jednego Pani zdania. Bo może to być też objaw depresji - obniżony napęd, motywacja do działania.
Dlatego tak czy siak sugeruję kontakt z psychoterapeutą (może też być psychiatra), aby ocenił co się dzieje i zaproponował terapię.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Jedną z sytuacji kiedy umysł "nie idzie w parze z ciałem" są konsekwencje doświadczenia traumatycznego. Trauma to taka sytuacja, która przychodzi w naszym życiu nagle, stawiając nas w obliczu zagrożenia wywołuje uczucie przerażenia. W takiej sytuacji organizm ludzki wyzwala ogromną energię chcąc stawić czoła zagrożeniu. Jeśli owa energia nie zostanie rozładowana pozostaje w ciele i daje o sobie znać w różny sposób. Oczywiście to jedna z hipotez na Pani pytanie. Jeśli w Pani doświadczeniach znajduje się przeżycie o charakterze traumy wówczas będzie Pani potrzebowała specjalisty w zakresie leczenia objawów traumy. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,

Zachęcam do konsultacji u psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry. Konsultacje pomogą zrozumieć przyczyny takiego stanu oraz zaproponować najbardziej optymalną formę psychoterapii. Niestety poprzez serwis internetowy rzetelna diagnoza nie jest możliwa.

Pozdrawiam
Karolina Matlak