Dlaczego moje dziecko budzi się co pół godziny

Witam! Moja 4-miesięczna córeczka śpi średnio 4 razy dziennie po pół godziny. Jeżeli wychodzę na spacer to potrafi spać 2-3 godziny. Najgorsze jest usypianie jej na noc. Przestrzegamy wszystkich rytuałów, aby codziennie było tak samo. Usypia na noc bez większych problemów, jednak budzi się po pół godzinie i jest gotowa do zabawy. Staram się jej nie wyjmować z łóżeczka, chyba że strasznie płacze, wtedy uspokajam ją i znowu kładę. Trwa to ok. półtorej godziny do dwóch, nawet trzech. Zasypia o godz. 20.00, budzi się po pół godzinie i ponownie idzie spać o 23.00. Śpi bardzo niespokojnie, wstaje 2 razy na mleko, często popłakuje, szczególnie, gdy wypadnie jej smoczek, ale nie zawsze. Gdy próbuję ją uśpić w dzień, to gdy tylko zbliżam się do łóżeczka, a nawet sypialni to od razu strasznie płacze. Czasami po mniej więcej pół godzinie uda się ją uspokoić szeptaniem szszsz... i wtedy śpi dalej godzinę - półtorej. Dodam, że córce w dzień wystarcza drzemka półgodzinna, ponieważ jest po obudzeniu pogodna i zadowolona, gorzej jest nocą.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Dzieci w tym wieku raczej śpią i budzą się żądając jedzenia, częściej też przejawiają aktywność. Zdarza się jednak, że konieczne jest uwzględnienie indywidualnego zapotrzebowania na sen:) Tak może być w przypadku Pani córeczki, która nie wymaga dużej ilości snu w ciągu dnia i w nocy, co niewątpliwie jest dokuczliwe i męczące.

Zachęcam do spotkania z neurologiem dziecięcym, który pozwoli zrozumieć zachowanie dziecka i poradzi, co robić w sytuacji zbyt silnego pobudzenia w nocy. Czasem wystarczy stosować systematycznie masażyki, które powodują odprężenie i relaksację, co przekłada się na łatwość zasypiania:)

Pozdrawiam