Dlaczego moje dziecko budzi się w nocy co godzinę?

Witam. Niecałe 4 miesiące temu urodziłam synka. Mały ogólnie jest bardzo grzeczny - rzadko płacze, często się śmieje, mogę samego go zostawić i dłuższą chwilę czymś zająć. Do 3 miesiąca życia spał w nocy bardzo dobrze - budząc się co 2-3 godziny. Kiedy po kąpieli kładłam go spać o 21, budził się na jedzenie dopiero o 2-3, potem około 5 i o 7 budził się na dobre. Od jakiś 3 tygodni śpi bardzo niespokojnie. Kładę go spać ok. 21, wtedy on się budzi o 24, a potem systematycznie co godzinę, albo nawet mniej. Za każdym razem muszę go przystawiać do piersi, bo inaczej nie zaśnie. Myślałam, że może w nocy niedojada, ale nawet przy wybudzaniu go i karmieniu ok. 15 minut, on i tak wstaje za godzinę. Czasem jest tak, że nie mogę go wybudzi do dalszego karmienia i wystarczą 3 minuty przy piersi i zasypia. Na dobre wybudza się około 8. W dzień śpi około 4 godzin - o 10, o 13, o 15 i potem ok. 17. W dzień za każdym razem przesypia ok. godziny. Karmię piersią, niczym nie dokarmiam. Proszę o pomoc, bo już nie wiem, co robi. W ciągu dnia zasypiam prawie na stojąco i boję się, że mogę też zasną przy karmieniu. Dodam, że mały nie śpi z nami, tylko w łóżeczku, nie chcę go przyzwyczaja do spania w naszym łóżku, nawet jak go o świcie zabieram do siebie, to on i tak się budzi.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Domyślam się, że może być Pani wykończona niespaniem maluszka i swoim:) Zachęcam do spotkania w poradni laktacyjnej, w której dowie się Pani czy można wprowadzać nowe pokarmy oraz co zrobić, aby pokarm z piersi był bardziej treściwy:)

Zachęcam do spotkania z terapeutą integracji sensorycznej, który oceni potrzeby sensoryczne maluszka i opracuje zestaw masażyków i zabaw ułatwiających relaksację odprężenia, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na zachowanie dziecka:)

Pozdrawiam