Dlaczego moje dziecko budzi sie w nocy? Jaka przyczyna?

Moja córeczka od urodzenia do około 3 miesiąca spała dobrze, oczywiście budziła się tylko na karmienie, ale od 4 miesiąca zaczęła mieć problemy ze spaniem. Obecnie ma 5 miesięcy. Jak wcześniej zasypiała ok. 20 budziła się o 12-1, a później co 2-3 godziny, tak teraz po zaśnięciu budzi się dość często, potrafi co pół godziny, a nawet i częściej. Nie otwiera oczu, tylko kręci się, grymasi i zaczyna płakać dopóki jej nie wezmę na ręce i nie dam piersi. Do tej pory karmiłam piersią w dzień i w nocy, ale gdy zaczęła tak sypiać, to zaczęłam jej robić buteleczkę na noc z mlekiem i dodaje kaszki, żeby jedzonko było bardziej syte, a później w nocy to juz podaję samą pierś. Nie wiem, co się stało, że tak jej się zmieniło, dodam że nie wprowadziłam jeszcze jej obiadków czy zupek, czasami jakiś soczek w ciągu dnia lub owoce ze słoiczka, problemów z wypróżnianiem też nie ma, więc nie wiem gdzie jest przyczyna. Czy to minie?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Z listu może wynikać, że zachowanie dziecka spowodowane jest chęcią bliskości i kontaktem z Panią: za każdym razem kiedy popłakuje i jęczy jest brana na rączki, po czym uspokaja się:) Przyczyną kręcenia się maluszka w nocy może być nowa dieta: mleko i kaszki, które mogą być bardziej sycące, ale też trudniejsze do strawienia:) Warto wzbogacić menu maluszka o ziołowe herbatki (bardzo słabe) np. z kopru włoskiego, lawendy, rumianku oraz o nowe pokarmy np. mus z jabłek prażonych, bez cukru.

Pozdrawiam