Dlaczego moje dziecko budzi się z płaczem w nocy?

Moja 1.5-roczna córeczka od jakiegoś miesiąca budzi się w nocy z płaczem , nie mam pojęcia dlaczego? Zawsze spała cała noc, a teraz budzi się raz, czasami kilka w ciągu nocy z takim płaczem, że ciężko ją uspokoić, za każdym razem muszę zabrać ją na łóżko i wtedy się uspokaja i zasypia dosłownie w sekundę, a jak ja znów przełożę do łóżeczka, to za kilka godzin sytuacja się powtarza, myślałam, że jest po prostu głodna i robiliśmy z mężem jej jeść o godzinie 22, ale to też nie pomaga. Mieszkamy z rodziną i małym 3-letnim kuzynem, czasami zdarzyło się, że popychał małą i krzyczał na nią, ale zabrałam ją do rodziców tam miała spokój, ale to też nie pomogło. Ostatnio ten kuzyn już jej nic nie robi nawet się z nią bawi, ale ona nadal się budzi, już nie mamy z mężem pojęcia dlaczego. W dzień tylko raz śpi 2 godziny, o godzinie 19 jest już bardzo śpiąca, to czasami bawiliśmy się z nią do 20, żeby później ją położyć, ale to też nic nie pomaga. Już naprawdę nie wiemy, co robić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Dzieci wraz z wiekiem zmieniają swoje potrzeby, stąd pewnie zmiana w realizowaniu jednej z nich, związanej ze spaniem:) Zachęcam do wprowadzenia uregulowanego trybu dnia, zabaw opartych na baraszkowaniu, zabaw paluszkowych, masaży wykonywanych systematycznie, nawet w formie pewnego rytułału.

Zachęcam do spotkania z terapeutą- rehabilitantem, psychologiem dziecięcym, którzy potrafią opracować właśnie takie zabawy lub masażyki, które łatwo będzie można wprowadzić do codziennych zajęć i systematycznie stosować:)

Pozdrawiam