Dlaczego moje dziecko nie chce spać i samo bije się po główce?

Dzień dobry! Bardzo niepokoję się o mojego 11-miesięcznego synka. Od kilkunastu dni ma coraz większe kłopoty ze spaniem, głównie z zasypianiem. Nie chce ani położyć się na drzemkę, ani położyć się wieczorem do snu. Jest zmęczony, płacze, trze oczka, przytula się, ale nie chce zasnąć. Potrafi co najmniej 7 godzin czuwać zanim uśnie. Czy to dobrze? Nadmienię, że w nocy raczej też się budzi i nieraz nie potrafi z powrotem zasnąć przez godzinę. Do tego wszystkiego zaczął bić się rączką po główce i uderzać nią o ścianę czy podłogę. Proszę o pomoc, bo nie wiem, co powinnam dalej zrobić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Bardzo cieszę się, że Pani napisała do nas o swoich obawach wobec zachowania dziecka. Niepokojące są te długie okresy w niespaniu u maluszka zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Proponuję udać się najpierw do lekarza pediatry i opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach - być może zachowanie dziecka wywołane jest czynnikami o podłożu medycznym.

Proszę zapytać również lekarza o dietę, bo może synek nie toleruje jakiegoś składnika pokarmu i to może wywoływać stany niepokoju lub przykre dolegliwości, o których takie maleństwo jeszcze nie powie. Zalecam również znaleźć terapeutę sensorycznego, który pozwoli opracować zestaw masażyków, zabaw sensorycznych, które umożliwią dziecku odprężyć się i zrelaksować, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na jego sen.

Pozdrawiam