Dlaczego moje dziecko nie chce spać w ciągu dnia i dlaczego budzi się tyle razy w nocy?

Witam Państwa. Mam 7-miesięcznego synka, który uważam, że wypija za dużo mleka. Podaję dziecku jogurty, kaszki na wodę, zupki różnego rodzaju tzn. warzywne i z mięskiem, deserki, a także naturalne starte owoce oraz na noc zagęszczam mleko kaszką. Mały zaczyna pić mleko tylko na noc, tzn. chodzi spać o godz. 18, a więc przed 18 dostaje mleko i wypija 210ml zagęszczonego. Po 3, czasem 4, godzinach budzi się ponownie i znów wypija 210ml mleka, lecz już nie zagęszczonego i tak jeszcze budzi się raz lub dwa. Zaczyna mnie to martwić, ponieważ jak był młodszy budził się tylko raz w nocy na karmienie, a teraz 2 lub 3 razy, a także codziennie budzi się strasznie wcześnie, tak o 6 rano i nie chce powrócić do snu, dopiero tak o 10 rano idzie spać na 30 min i potem czasem tak o 14 na 30min. Zastanawiam się, dlaczego nie chce spać dłużej i czy to normalne?? A także prosiłabym o radę ile dziecko w jego wieku powinno spać w ciągu doby??? Co mam zrobić z tym budzeniem się w nocy?? A także o której godz. powinno dziecko zasypiać na noc? Ponieważ mój syn chodzi za wcześnie, lecz próbowałam go kłaść o 19 i to tylko kończyło się płaczem i trudnością zasypiania jego, ponieważ był zbyt zmęczony i nie mógł spać. Z  góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie;)

Każde dziecko indywidualnie realizuje potrzebę snu i dlatego najlepiej obserwując maluszka dostosowywać się do jego rytmu. Warto stopniowo przedłużać jego aktywność i opóźniać porę snu zaczynając np. od 10 minut i stopniowo wydłużać, ale nie wprowadzać radykalnych zmian:) Maluszek może jeszcze budzić się w nocy i jeść na żądanie i jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań ( np. zbyt szybkie przybieranie na wadze) to nie warto odmawiać dziecku jedzenia.

Niestety takie zachowanie maluszka jest częściowo wpisane w jego rozwój. Warto uzbroić się w cierpliwość i podążając za potrzebami dziecka stopniowo wprowadzać własne zasady i działania.

Pozdrawiam