Dlaczego moje dziecko nie chce spać w nocy? Jak długo może to trwać?

Witam, mam wielki problem z moim synkiem. 2 stycznia skończył rok i ani jednej nocy do tej pory nie przespał spokojnie. Od małego miał problemy ze spaniem, bardzo mało spał, był zmęczony, a i tak wyrywał się z rąk, kiedy chciałam go uspać. Do tej pory jest podobnie, w dzień śpi może 3 razy dziennie, chwilkę czasem zdarzy się, że prześpi godzinę. Kładę go spać ok. 21, nieraz 22, ponieważ wcześniej nie ma mowy o spaniu, w łóżeczku nie śpi od 6 miesięcy, śpi ze mną, do ok. 24 śpi normalnie, w nocy zaczyna płakać, siada i płacze, kręci się, gdy go położę, strasznie sie wygina, nie mam już sił. Budzi się ok. 6 rano, na wieczór dostaje butelkę mleka, często też pije w nocy, ale nieraz wyrzuci butelkę i po prostu płacze. Próbowałam już różnych sposobów - kłaść go później, bardziej go wymęczyć - nic nie pomaga. Mam jeszcze starszego syna w wieku 4 lat, z którym nigdy nie miałam takich problemów, spał samodzielnie bez żadnych problemów, nie budził się w nocy. Bardzo proszę o radę, co mam zrobić. Nie pamiętam już jak wygląda przespana noc, jestem załamana, jak długo to jeszcze może trwać? Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Odbijanie powietrza po karmieniu piersi

Kiedy dziecko po karmieniu piersią będzie już najedzone, powinniśmy doprowadzić do tego, by mu się odbiło. Jak to zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Witam serdecznie.

Trudno powiedzieć jak długo potrwa taki stan, że maluszek wybudza się w nocy, śpi niespokojnie, ponieważ nie wiadomo co powoduje takie zachowanie. Najprawdopodobniej maluszek ma małą potrzebę snu albo potrzebuje pomocy w rozwijaniu umiejętności wyciszania się;)

Zachęcam przede wszystkim do uzbrojenia się w cierpliwość, taki stan nie trwa wiecznie, a przy podjęciu działań zmierzających do jego zmiany, na pewno zachowanie maluszka ulegnie poprawie. Warto obserwować dziecko i robiąc nawet notatki na swój własny użytek zorientować się, co sprawia, że dziecko jest bardziej wyciszone (pora dnia, dieta, sposób spędzania dnia, regularność - powtarzalność pewnych czynności, dźwięki i inne bodźce napływające do dziecka). Zachęcam również do stosowania regularnych masaży dziecka: masujemy dość intensywnie lub nie (w zależności od upodobania, reakcji dziecka) plecy, brzuszek, nóżki, ręce, twarz i głowę. Zachęcam do konsultacji z terapeutą Integracji Sensorycznej, który oceni, jakie są potrzeby sensoryczne dziecka oraz pomoże opracować zestaw zabaw, masaży, sposobów układania dziecka do snu, tak aby poprawić jego kondycję i ułatwić mu zasypianie.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty