Dlaczego moje dziecko nieustannie do siebie mówi?

Witam. Mój 4,5 latek czasami śmieje się sam do siebie, kiedy pytam mowi ze przypomniało mu się coś z bajki - potrafi nawet opowiedzieć sytuację. Ostatnio pojawiły się też jakby echolalie odroczone - teksty z bajek które mu czytam lub które ogląda. Czasami pasują do sytuacji która ma miejsce, czasami jednak zupełnie nie - co o tym myśleć? Syn późno zaczął mówić - do tej pory się rozkręca z tą nową. Jest coraz lepiej i potrafi już rozmawiać, zadawać pytania, powoli nawet próbuje opowiadać.

Lek. Tomasz Budlewski

Zawsze lepiej udac się do lekarza pediatry aby po badaniu moc coś więcej powiedzieć

Dzień dobry.
Bez dokładnego zbadania logopedycznego Synka trudno jest orzec, czy echolalie, które prezentuje Pani Synek są niepokojące. Co oznacza stwierdzenie: "Syn późno zaczął mówić - do tej pory się rozkręca z tą mową". Ile mówi, jak mówi, czy poprawnie buduje zdania, czy jest zrozumiały dla otoczenia? Proszę pamiętać, iż 3 letnie dziecko wypowiada się już zdaniami, zaś jego słownik to około 1000 słów.
Być może, iż echolalie u Pani Synka są wynikiem opóźnionego rozwoju mowy, jednakże i tak radziłbym udać się z Dzieckiem na konsultację do logopedy najlepiej specjalisty neurologopedy
.
Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta dzieci z autyzmem
http://www.logo-ped.gda.pl