Dlaczego moje dziecko zachowuje się tak niegrzecznie?

Witam jestem mamą 5 latka od 2 lat jego zachowanie bardzo mnie zastanawia dlaczego tak się dzieje jest jedyną kim mieszkamy z tesciami gdzie kara klaps to jest coś niedopuszczalnego czasami dziecko wchodzi mi na głowę a ja nic nie mogę zrobić bo musze robić wszystko by mi nie wrzeszczal a płaczem wymusza i piszczeniem biciem bo teściowa przychodzi od razu i na mnie jestem bezsilny bezradna nie wiem jak go zdyscyplinowac robi notorycznie na złość w przedszkolu w domu codziennie słyszę od pani w przedszkolu zabiera uszczypnie przy tym jest bardzo inteligentny uczy się szybko np.wierszyków z każdej dziedziny coś zawsze wie pięknie się wypowiada nie miałam żadnych problemów lecz robienie na xlosc mnie przerasta.

Witam, zachęcałabym Panią do skorzystania z pomocy psychologa lub psychoterapeuty, aby przyjrzeć się co takiego się dzieje i gdzie leży przyczyna tego, że synek w taki właśnie sposób nauczył się zabiegać o uwagę dorosłych. Takie zachowanie dziecka najczęściej jest reakcją na to co dzieje się w jego najbliższym środowisku. Pozdrawiam