Dlaczego moje dziecko zrywa się w nocy?

Witam! Mój syn, gdy skończył miesiąc, zaczął przesypiać całą noc. Teraz ma skończone pięć miesięcy i od niedawna zaczął zrywać się w nocy. Na noc idzie spać ok. 24.00-1.00 w nocy, następnie przebudza się z małym płaczem ze trzy razy na smoczka. Po wetknięciu smoka od razu idzie spać, lecz ok 3.00-4.00 w nocy zrywa się z płaczem i samo wetknięcie smoka nie pomaga. Syna trzeba wziąć na ręce i uspokoić, czasem nawet uśpić, bujać w wózku. Nie raz trwa to godzinę. Zawsze budzi się o tej samej porze. Po takim zarwaniu już jest spokój, nie przebudza się nawet na smoka, aż do pobudki na jedzenie ok 5.00-6.00 rano. Gdy zje, idzie spać i wstaje ok. 11.00, bez żadnego zrywania. Dodam, że w nocy syn nie budzi się na jedzenie, bo próbowałam dawać i nie chciał. Karmię sztucznie od samego początku.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachowanie maluszka jest niepokojące, ponieważ dzieci w tym wieku zazwyczaj śpią i jedzą czasem tylko wybudzają się, aby ponownie usnąć po krótkim kontakcie z mamą lub tatą:)

Warto pomyśleć o konsultacji u neurologa dziecięcego, ponieważ takie niespokojne niemowlaki często przychodzą na świat w wyniku długiego porodu albo w wyniku cesarskiego cięcia lub trudnego porodu, w którym zdrowie mamy albo dziecka jest zagrożone.

Często właśnie taki poród może wywoływać pewne neurologiczne zmiany, które może dostrzec tylko neurolog dziecięcy:) Takie zmiany często właśnie przejawiają się w zachowaniu jako niepokój, trudności w zasypianiu, płaczliwość, rozdrażnienie, ogólne pobudzenie.

Pozdrawiam