Dlaczego moje leczenie infekcji pochwy nie daje rezultatów?

Mam pytanie. Od ponad pół roku leczę się różnymi lekami, które nie pomagają, a przyczyną jest świąt, białe upławy pochwy oraz świąt i ból odbytu. Lekarz twierdzi, że to nie grzybica lecz infekcja. Dlaczego to nie znika i jakie powinnam przeprowadzić badania? Jak zapytałam o cytologię stwierdził, że i tak nic nie wykaże.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisane objawy mogą pojawiać się rzeczywiście w przebiegu infekcji. Jeżeli nie było robione badanie w kierunku ewentualnej obecności infekcji pasożytniczej. Można wykonać również badanie wydzieliny pochwowej w celu wykrycia innych drobnoustrojów.

Świąd odbytu może pojawiać się również w wyniku niektórych schorzeń ogólonustrojowych- na przykład w cukrzycy.

Nieprawidłowo dobrana bielizna, niektóre środki kosmetyczne, proszki do prania również mogą działać drażniąco powodując podrażnienie i świąd. Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach dochodzi do nasilenia dolegliwości.

Natomiast jeżeli chodzi o badanie cytologiczne- jego wykonanie jest wskazane minimum raz na dwa lata w celu wczesnego wykrycia raka szyjki macicy.

Pozdrawiam