Dlaczego moje miesiączki trwają po 3 miesiące?

Moje miesiączki trwają po 3 miesiące. Mam 23 lata, nie byłam jeszcze w ciąży, nigdy nie miałam problemów ginekologicznych, oprócz torbieli na jajniku w wieku 15 lat i 20 lat. Ginekolog twierdzi, że gdy schudne to mi przejdzie, ewentualnie zostało mi zlecone łyżeczkowanie, które za bardzo mnie przeraża. Moje problemy z okresem zaczęły się w styczniu 2018 roku. Teraz wygląda to tak, że przy jakimś większym wysiłku mam różowy śluz, ale z tygodnia na tydzień okres zaczyna się powiększać, po trzech miesiącach dostaje ostrego krwotoku, który trwa tydzień, potem nie mam okresu przez dwa miesiące, a później znowu ta sama sytuacja. Trochę mnie to juz męczy, byłam u trzech ginekologow, którzy nie potrafią mi pomóc. Czy jestem skazana na te krwawienia do końca życia? Straciłam nadzieję na normalne życie.

Dzień dobry, warto wykonać badania hormonalne oraz USG. Oczywiście ważne jest także stosowanie zdrowej diety, umiarkowany wysiłek fizyczny i utrzymywanie prawidłowej masy ciała.