Dlaczego moje oczy są czerwone i ropieją, kiedy używam soczewek?

Witam. Mam problem z noszeniem soczewek. Otóż mam astygmatyzm -2,75 w lewym oku, a w prawym -1,75. Na samym początku było wszystko ok. Po noszeniu ok. 1 miesiąca soczewek zauważyłem, że moje oczy są czerwone po ich zdjęciu. Myślałem, że to minął termin noszenia soczewek, więc rozpocząłem nową parę, jednak nic się nie zmieniło. Dodam, że kiedy budzę się rano, to mam bardzo zaropiałe oczy i czasem ciężko mi je otworzyć. Ostatnio chodzę w okularach, aby oko wróciło do normalnego wyglądu. Wczoraj założyłem soczewki i po ok. 6 godzinach znowu oczy zaczęły być czerwone. O co chodzi? Dodam, że bardzo są mi one potrzebne, a przy mojej wadzie są bardzo kosztowne;/ Proszę o pomoc!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Soczewki kontaktowe sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych soczewek. Na podstawie Pana objawów najprawdopodobniej jest to infekcja bakteryjna. W takim przypadku należy zgłosić się do okulisty celem weryfikacji rozpoznania i włączenia stosownego leczenia. Dopóki nie zostanie stan zapalny wyleczony, to nie można nosić soczewek. Po wyleczeniu należy zacząć od nowej pary w nowym pudełeczku.

Serdecznie pozdrawiam!