Dlaczego moje węzły chłonne pachowe i szyjne są powiększone i bolesne?

Tydzień temu wyczułam u siebie pod prawą pachą powiększone węzły chłonne są bolesne. Udałam się do lekarza który przepisał mi D****, oraz Usg piersi i pachy. Dziś właśnie byłam na Usg, węzły chłonne mają wielkość 24x15 mm jeden a drugi 22x13 są o strukturze hypodensyjnej, o charakterze węzłowym, odczynowym. Dodatkowo w dniu dzisiejszym powiększyły mi się węzły chłonne szyje, ból jest dość duży i przenosi się na szyję. Czy te zmiany powinny napawać mnie dużym niepokojem?

Redakcja abcZdrowie

Rozumiem, że badanie usg piersi było prawidłowe. Skoro dodatkowo powiększyły się Pani także węzły szyjne wskazywać to może na infekcje w obrębie górnych dróg oddechowych. Niezbędne będzie także wykonanie morfologii krwi z rozmazem i ponowne badanie lekarskie.