Dlaczego MRI jest mniej skuteczne w diagnostyce raka?

Witam.Na usg znaleziono u mnie guza nerki 2 na 3cm Od onkologa dostałam skierowanie na TK.Chciałam MRI ale powiedział że TK jest dla mnie lepszym badaniem.Mój brat miał wstrząs z którego ledwo wyszedł przy badaniu TK. Mam nerwice lękową z napadami paniki biorę leki ale w sytuacjach stresowych nie opanuję paniki.Musze jak najszybciej poddać się badaniu ale nie dam rady. Dlaczego MRI jest mniej skuteczne w diagnostyce raka i jego ewentualnych przerzutów do innych narządów i kości niż TK?

Ani mniej, ani więcej, kazde badanie ma swoje wskazania i ograniczenia, zapewne lekarz kierujący uznał, że w tym przypadku badanie CT jest bardziej potrzebne, być może trzeba będzie uzupełnić je badaniem MRI

"
Tomografię komputerową stosuje się również w przypadku diagnostyki następujących partii ciała:

jama brzuszna – tomografia komputerowa jamy brzusznej dotyczy diagnostyki nowotworów łagodnych i złośliwych wątroby, trzustki, pęcherzyka żółciowego, nerek, śledziony, zapaleń trzustki i wątroby, guzów i zapaleń żołądka, jelit i przełyku, urazów śledziony, patologii nadnerczy;"

Tu raczej zaufałbym lekarzowi.
Być może także dlatego, że ma Pani napady Paniki
mianowicie - rura MRI jest bardzo wąska, natomiast rura TK ma dużo większą średnicę i nie powoduje lęku.
Przy okazji - nerwicę lękową leczy się najlepiej psychoterapeutycznie a nie farmakologicznie.
Pozdrawiam