Dlaczego na mojej skórze po trądziku lub zadrapaniu zostają blizny?

Dzień dobry chciała się dowiedziec dlaczego na mojej skórze po trądziku czy po zwykłym zadrapaniu czy też ukąszenia zostają brązowe blizny czy też przebarwienia gdy np u siostry po żadnej ranie nie zostają blizny.?Dziwkuje za za udzielenie odpowiedzi.

Jest to kwestia indywidualnych predyspozycji, ekspozycji na promienie UVA i UVB, stosowanej pielęgnacji, obecności ewentualnych zaburzeń endokrynologicznych, diety itd. Sugeruję konsultację u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.