Dlaczego na mrozie naczynia krwionośne się rozszerzają?

Dlaczego na mrozie naczynia krwionośne się rozszerzają? czyli dlaczego na mrozie policzki robią mi sie czerwone no bo podobno naczynia krwionośne na zimnie powinne się zwężać zeby zachowac temperaturę krwi

Aleksander Ropielewski

Dzieje się tak gdy skóra jest mocno wychłodzona i przestają funkcjonować naturalne mechanizmy regulacji przepływu w naczyniach krwionośnych.