Dlaczego nadal mam kaszel i boli mnie gardło?

Mam takie pytanie. Jakieś dwa tygodnie temu zaczęłam kaszleć i bolało mnie gardło. Ból gardła przeszedł po dwóch dniach. Kaszel utrzymywał się nadal, doszło do tego ból w klatce piersiowej. Byłam u lekarza przepisał mi antybiotyk. Po czterech dniach kaszel ustąpił mimo to nadal brałam tabletki. Wczoraj wieczorem wzięłam ostatnią tabletkę, a dzisiaj rano znowu pojawił się kaszel i ból w klatce. Co to może być? Trochę się boję a do lekarza mogę iść dopiero w przyszłym tygodniu ponieważ ma urlop.

Lek. Tomasz Budlewski

w takim razie proszę udać się do innego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.