Dlaczego nadal nie mogę schudnąć?

Witam, od czerwca tamtego roku postanowiłam schudnąć, wyliczyłam sobie zapotrzebowanie kaloryczne, odjęłam od niego kalorie i zaczęłam liczyć kalorie-codziennie 1500.Dodam że mam 18 lat, 176 cm wzrostu. Na początku ważyłam około 66 kg. Po paru miesiącach, w styczniu ważyłam już 57 kg.Staram się zdrowo odżywiać, 4 posiłki dziennie,dużo wody.Przykładowy jadłospis: śn:2 kromki razowe z twarogiem chudym i dżemem, 2śn podobne, zamiast dżemu warzywa lub kefir i owoc,na obiad różnie np duszona pierś z warzywami i ziemniakiem, ew. zupa,na kolacje 2 jabłka z j.greckim i cynamonem. Czasami zdarza mi się zjeść np kawałek placka, czy coś słodkiego ok 2 razy w tyg. Podczas odchudzania również się mierzyłam głównie biodra-w styczniu miały 93cm, teraz niestety mają 96-97cm mimo, że jem tak samo jak wcześniej przytyłam w biodrach. Dodam że przez styczeń i luty brałam tabletki anty ale odstawiłam bo puchłam i miałam duży głód, ale się raczej powstrzymywałam. Teraz biorę Siofor 500 i Miovarian. Moja aktywność to codzienne sprzątanie domu, wyjście na spacer. Chciałabym znać przyczynę dlaczego mimo braku zmian w żywieniu i aktywności przytyłam,ponieważ chciałabym jeszcze trochę schudnąć do około 90 cm w biodrach, co mogę zrobićżeby waga dalej szła w dół. Doda, że mimo dość niskiej wagi moje nogi są bardzo zatłuszczone. Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
powodów braku utraty wagi może być wiele np. problemy z tarczycą, inne hormonalne, problemy z cukrem itp. Nie mniej jednak u Pani widać także błędy żywieniowe np. ziemniaki na obiad - zdecydowanie lepszym wyborem jest kasza, brązowy ryż lub żytni makaron. Ponadto dużym błędem jest jedzenie owoców na kolację. Owoce mają sporą zawartość cukrów, które pod koniec dnia zaczną odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej, ponieważ nasza przemiana materii spada, spada też zdolność insulinowa czyli zdolność do trawienia cukrów. Ponadto nieprzetrawione cukry będą fermentowały w jelitach. Nie wspomina Pani też o tym ile wody dziennie wypija. Proszę starać się około 2l. Jest to bardzo ważne aby odpowiednio nawodnić organizm. Jeżeli pijemy zbyt mało możemy czuć opuchnięcia.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk