Dlaczego nadal walczę z derealizacją?

Witam! Piszę tu ponieważ szukam pomocy, oraz porady specjalisty. Mam 18 lat i pojawiły się u mnie dziwne objawy , mianowicie od ponad roku walcze z objawami derealizacji , żaden lekarz nie potrafi mi pomóc , cierpią także na częste bóle potylicy które nasilają się przy wysiłku i po wysiłku fizycznym głównie się pojawiają oraz w godzinach porannych , jestem osobą bardzo nerwową , kiedy mam mieć mierzone ciśnienie zaraz się stresuje i wychodzą bardzo wysokie wyniki , nawet 184/100 lekarz na bilansie niczego niepokojącego nie dostrzegł nawet nie zlecił żadnych badan. Mam też chwilami dziwne myśli na temat swojego pogrzebu itp , niekiedy mam lekkie myśli samobójcze , moje życie jest pełne stresu. Zarówno w pracy ponieważ ucze się w szkole zawodowej jak i w domu ponieważ mam surowych rodzicow. Czy powinienem zgłosić się do psychologa? Proszę o pomoc,pozdrawiam!

Witam Pana
Depersonalizacja i derealizacja to zaburzenia dysocjacyjne,
które wyzwalają się w okresach bardzo dużego stresu
niechcianych emocji, traumatycznych wydarzeń
i / lub pod wpływem silnych lęków.
Bardzo często współwystępuje również z zaburzeniami lękowymi,
depresją kliniczną, chorobą afektywną dwubiegunową,
zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, w napadach paniki
a także po traumatycznych przeżyciach w dzieciństwie.
Przyczyną może być też alkohol czy narkotyki.
Najczęściej Stany derealizacji i depersonalizacji zdarzają się
w szczególnie obciążających sytuacjach lękowych.
Umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia, powoduje
odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Żeby Panu pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiednio dopasowanej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami derealizacji oraz jej konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie