Dlaczego nadal zmagam się z nadwagą?

Witam, od pół roku zmagam się z nadwagą mam 38 lat, 164 cm wzrostu 8 74 kg wagi. Źle się czuję, odczuwają to moje kolana, męczę się i nie podobam się sobie. Jem tak samo jak wcześniej, a tyję. Pytałam już swojego lekarza 1go kontaktu, ale uważa, że nie mam nadwagi, a mam! Cierpię na niedoczynność tarczycy. Stosuję Euthyrox N50, Lipanthyl Supra 160, Mozarin 20. Stracilam ochotę na seks, nie podoba mi się moje ciało. Proszę o pomoc, bo jak tak dalej bedzie, to nie poznam siebie, bo ostatnio tyję od szklanki wody

Witam serdecznie,
przy niedoczynności tarczycy bardzo ważna jest odpowiednia dieta, nie może bowiem Pani zjadać produktów, które ograniczają wchłanianie jodu. Ponadto przy niedoczynności tarczycy metabolizm zwalnia. Niezbędna jest indywidualna dieta. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk