Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nadmiernie się objadam?

Dzien dobry. Pisze poniewaz problem z objadaniem się, nawet wtedy kiedy czuje się pełna to mój umysł reaguje inaczej i non stop się objadam, dodam że kiedyś miałam zaburzenia z odżywianiem a teraz chcę temu zapobiec i nie wiem co robić.
KOBIETA, 24 LAT 11 miesięcy temu

Właściwości korzenia żeń-szeń

Korzeń życia ? tak nazywany jest w azjatyckim obszarze kulturowym żeń szeń. Lekarz Leszek Walentynowicz udziela informacji, dlaczego warto dostarczyć organizmowi żeń szeń, zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Dzień dobry!
Powodów może być bardzo dużo. Jeśli już kiedyś miała Pani zaburzenia odżywiania, może to oznaczać, że nie zostały one odpowiednio wyleczone. Jedzenie kompulsywne związane jest z emocjami. Bardzo często reagujemy w ten sposób na przewlekły stres, smutek, niepowodzenia. Proszę przede wszystkim obserwować, w jakich sytuacjach zdarzają się takie napady. Czasem wystarczy znaleźć jakiś zastępnik, aby uniknąć objadania, np. wyjście na spacer. Czasem jednak konieczne może być wyeliminowanie stresora lub nauczenie się strategii radzenia z nim. Nierzadko w takich sytuacjach potrzebna jest pomoc specjalisty - psychologa. Życzę powodzenia i trzymam kciuki!

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
umów wizytę 0

Proponuję konsultację i ewentualne podjęcia leczenia u psychoterapeuty.Samej trudno się wyleczyć z zaburzeń odżywiania. W procesie psychoterapii może Pani uzyskać większy wgląd a co za tym idzie rozwiązanie swoich problemów.
Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety