Dlaczego należy wykonać badania EMG przy chorobie kręgosłupa?

dzien dobry chcialam zapytac sie choruje na kregoslup jestem po 3 ooeracjach dlugi czas mialam spokoj zaczely sie bole zapisalam sie na wizyte do piekar slaskich do klin uraz ortopedycznej musze poczekac na wizyte lek. ortop poinformowal mnie ze przy wizycie mam dostarczyc wszelka dokumentacje badanie EMG MR TK NIGDY NIE MIALAM TAKIEGO BAD.JAK EMG. kogo mam poprosic o skierowanie idlaczego musze miec to bad. tyle lat sie lecze i pierwszy raz spotkalam sie z takim bad prosze o odp.

Badanie EMG pozwala na ocenę przewodzenia w nerwach czuciowych i ruchowych, w Pani przypadku w konczynach, ?górnych , dolnych, zależnie od obszaru uszkodzenia, miejsca operacji, objawwów bólu, drętwienia czy osłabienia. EMG pozwala też na ocenę mięśni unerwianych przez dane nerwy; wykrycie odnerwienia, osłabionego przewodzenia itd..
Konieczna pełna konsultacja, z pełną dokumentacją.
Po badaniu Neurologicznym możn a ustalic czy są wskazania do EMG i co badać.
Pozdrawiam